Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka?
Złamanie klucza w zamku to dość problematyczna sytuacja, która uniemożliwia zamknięcie (lub otwarcie) mieszkania oraz sprawia, że trzeba odłożyć na bok wszystkie zaplanowane wcześniej zaplanowane sprawy. Priorytetem jest teraz wyciągnięcie złamanego klucza z zamka – tylko jak to zrobić i czy to w ogóle możliwe? Czy obędzie się bez wymiany zamka? Zobacz, co podpowiadają doświadczeni ślusarze z Pogotowia zamkowego.
Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka?
Gdy klucz złamie się w zamku, to taka sytuacja może przyprawić każdego o szybsze bicie serca i narastające nerwy. W końcu ile razy stajemy przed takim problemem? Z pewnością w pierwszej chwili dopadnie nas szereg pytań, w tym to, jak wyciągnąć złamany kluczyk z zamka. Nie wiadomo, czego użyć, gdy klucz mocno zablokuje się w otworze, a wizja nieplanowanej wymiany zamka w drzwiach na pewno nie poprawia humoru. Przede wszystkim trzeba zacząć od uspokojenia się i opanowania nerwów, które niczego nie ułatwiają. W pierwszej kolejności możemy pokusić się o domowe sposoby i spróbować samodzielnie wyciągnąć złamany klucz. W tym celu można wypróbować najpierw kilka domowych metod – pamiętajmy przy tym, że niestety nie ma stuprocentowej gwarancji, że te sposoby pomogą.
Metoda wyciągnięcia złamanego klucza na drugi klucz
Wiele osób na to, aby wyjąć złamany klucz z zamka, poleca metodę drugiego klucza. W tym przypadku trzeba posłużyć się drugim kluczem – który też pasuje do zamka do drzwi, ale oczywiście jest w całości np. używając do tego celu zapasowy klucz do mieszkania. Jak to zrobić? Wystarczy włożyć od drugiej strony zamka klucz, najlepiej ostrożnie i do połowy, a dalej trzeba puknąć w niego kilka razy młotkiem (chodzi raczej o delikatne pukanie, a nie o zamach z całej siły). Po tym działaniu złamany kluczyk może wypaść z drugiej strony zamka, jednak nie ma na to gwarancji. Jeśli mimo prób ten sposób nie przyniósł dobrego rezultatu, można sięgnąć po drugą, również domową metodę, która polega na zdemontowaniu wkładki do zamka i obijaniu jej o podłogę czy kant stołu (tutaj można użyć trochę więcej siły). Jeśli złamany klucz wysunie się z wkładki, to zadanie zakończyło się sukcesem! Jeśli nie, to aby nie tracić więcej nerwów, najlepiej od razu zadzwonić do Pogotowia ślusarskiego i skorzystać ze sprawnej i profesjonalnej pomocy dobrego ślusarza, który szybciej upora się ze złamanym kluczem w zamku za pomocą specjalnych narzędzi.
Złamany klucz w zamku – jak znaleźć wyjście z sytuacji?
Jeśli nie potrafimy poradzić sobie samodzielnie ze złamanym kluczem w zamku, należy poszukać pomocy, najlepiej tej profesjonalnej, aby mieć pewność, że zamek do drzwi pozostanie sprawny po zakończonej operacji. Co więcej, jeśli dojdzie do uszkodzenia klucza można również przemyśleć o tym, aby wymienić wkładkę zamka lub cały mechanizm zamkowy. Doświadczony ślusarz posiada narzędzia niezbędne do tego, aby rozwiercić wkładkę zamka i zamontować nową.
Nie trać zatem więcej nerwów i wezwij Pogotowie zamkowe, które w sprawnym tempie zdoła wyciągnąć klucz z zamka! Zapraszamy do kontaktu: 784-799-733